Meditácia s kameňmi

Kryštál prináša pokoj, pohltí vás alebo ako meditovať s kameňmi

Pomocou meditácie sa môžete najľahšie spojiť s vibráciami kameňa. Pred začiatkom kryštál očistite a nabite.

Počas meditácie majte kameň položený buď na príslušnej čakre, alebo v receptívnej čiže prijímajúcej vnímajúcej ruke.

Kryštál dokáže človeka doslova pohltiť. Prináša pokoj, pocit uvoľnenia a postupný vhľad, ktorý prerastá až do stavu absolútneho pochopenia všetkej jeho múdrosti.

Je výhodné meditovať striedavo so všetkými kryštálmi a vždy sa niekoľko dní venovať naladeniu na jeden z nich a jeho dôkladné poznanie.

Meditačné cvičenie

Ako meditovať? Nájdite si príjemné miesto a uistite sa, že vás nebude nič rušiť. Pohodlne sa posaďte s kryštálom, ktorý držíte v oboch rukách. Dýchajte zľahka, každý výdych by mal byť dlhší ako nádych.

Pri nádychu sa nechajte prestupovať pocitom pokoja. Pohľad uprite na kameň, vnímajte jeho farbu, tvar a hmotnosť a súčasne aj vibrácie, ktoré vám z kameňa prúdia do dlaní. Dovoľte kameňu, aby vás vtiahol do svojho vnútra a prehliadnite si jeho vnútorné plôšky.

Až na to budete pripravení, zavrite oči a v tichosti rozjímajte s energiou kryštálu a dovoľte jej, aby vám povedala niečo o vás samých.

Po dokončení meditácie otvorte oči a kryštál odložte. Postavte chodidlá pevne na zem a pre konečné uzemnenie vezmite do ruky niektorý z uzemňovacích kameňov.

Kryštálový deň v smere spektra

Môžete si urobiť aj takzvaný kryštálový deň, počas ktorého sa budete postupne nalaďovať na svoje kamene.

Začnite s červeným, ktorý vám dodá energiu a vybudí vaše schopnosti. Potom sa posúvajte v smere spektra dúhy – k oranžovým, žltým, zeleným, modrým, fialovým a nakoniec priezračným. Dostanete sa tak ku stále vyšším kryštálovým vibráciám. Nakoniec možno budete potrebovať uzemniť získanú energiu niektorým z čiernych kameňov.

Uzemnenie energie po meditácii je dôležité, keď to totiž nespravíte, mohli by ste mať dojem, že ste zostali niekde v inom svete.

Na uzemnenie dobre poslúžia napríklad kamene boji – keď si ich rozložíte po tele, prenesú vás rýchlo a citlivo späť do reality.

Ostane vo vás potom len pokoj a pocit uvoľnenia…