Meditácia s kameňmi

Liečivé kamene prinášajú pokoj, pohltia vás...
ako meditovať s kameňmi


Naučiť sa meditácii je náročné. Mnoho ľudí nie je schopných v pokoji a kľude ležať či sedieť viac ako 10minút. Pre niekoho môže byť meditácia jednoduchou technikou, ktorú sa dokážu naučiť za pár dní. Pre niekoho, rovnako ako pre mňa, je to mega náročná aktivita. Ale keď to celé pochopíte a uchopíte a postupne si budete pridávať minútky a minútky, odrazu Vám bude ľahšie. A ľahšie. 

Pomocou meditácie sa môžete najľahšie spojiť s vibráciami kameňa. Pred začiatkom liečivý kameň očistite a nabite. Čistite pod prúdom studenej vody a nabite na mesačnom splne, prípadne na slnku, podľa druhu kameňa. 

Počas meditácie majte liečivý kameň položený buď na príslušnej čakre, alebo v receptívnej, čiže prijímajúcej vnímajúcej ruke.

Liečivý kameň dokáže človeka doslova pohltiť. Prináša pokoj, pocit uvoľnenia a postupný vhľad, ktorý prerastá až do stavu absolútneho pochopenia všetkej jeho múdrosti. A dodáva svoju energiu meditujúcemu. 

Je výhodné meditovať striedavo s rôznymi liečivými kameňmi a vždy sa niekoľko dní venovať naladeniu na jeden z nich a jeho dôkladné poznanie. Dôkladne si načítajte silu toho kameňa, s ktorým chcete meditovať a šup do toho. 

Meditačné cvičenie

Ako meditovať?
1. Nájdite si príjemné miesto a uistite sa, že vás nebude nič rušiť. 2. Pohodlne sa posaďte s drahým kameňom, ktorý držíte v oboch rukách.
3. Dýchajte zľahka, každý výdych by mal byť rovnako dlhý ako nádych. Medzi nádychom a výdychom si robte pohodlnú prestávku, tak, ako vyhovuje Vášmu telu. 

Pri nádychu sa nechajte prestupovať pocitom pokoja. Pohľad uprite na kameň, vnímajte jeho farbu, tvar a hmotnosť a súčasne aj vibrácie, ktoré vám z kameňa prúdia do dlaní. Dovoľte kameňu, aby vás vtiahol do svojho vnútra a prehliadnite si jeho vnútorné plôšky. Sústreďte sa len a len na váš kameň. Nedovoľte žiadnej inej myšlienke ovládnuť vašu myseľ.

4. Až na to budete pripravení, zavrite oči a v tichosti rozjímajte s energiou liečivého kameňa a dovoľte jej, aby vám povedala niečo o vás samých. Vnímajte kameň vo svojej dlani, preciťujte jeho teplo, či chlad, jeho hladkosť, každú nerovnosť. Vnímajte jeho energiu. 

5. Po dokončení meditácie otvorte oči a kameň odložte. Postavte chodidlá pevne na zem a pre konečné uzemnenie vezmite do ruky niektorý z uzemňovacích kameňov. Kameň potom očistite pod prúdom studenej vody. 

Kryštálový deň v smere spektra

Môžete si urobiť aj takzvaný "kryštálový deň", počas ktorého sa budete postupne nalaďovať na svoje kamene.

Začnite meditovať s červeným, ktorý vám dodá energiu a vybudí vaše schopnosti. Potom sa posúvajte v smere spektra dúhy – k oranžovým, žltým, zeleným, modrým, fialovým a nakoniec priezračným kameňom. Dostanete sa tak ku stále vyšším kryštálovým vibráciám a naladíte si čakry. Nakoniec možno budete potrebovať uzemniť získanú energiu niektorým z čiernych kameňov (napríklad čierny turmalín, ónyx, obsidián).

Uzemnenie energie po meditácii je dôležité, keď to totiž nespravíte, mohli by ste mať dojem, že ste zostali niekde v inom svete a získaná energia by nemusela ostať vo vašich čakrách ale plynúť ďalej, okolo vás, k vášmu okoliu.

Ostane vo vás potom len pokoj a pocit uvoľnenia…telo sa zharmonizuje, myseľ vyladí a vy sa budete cítiť šťastne, zdravo a spokojne. 

Do zmeditovania, priatelia!