Kamenná story V. - Krajčírka

V rannej dospelosti, okolo 14 roku, sa človek musí rozhodnúť, kam sa vydajú jeho študentské cesty. Obvykle mu v tom rozhodovaní pomáhajú rodičia, niekedy učitelia. Len zriedkavo v tomto období človek presne vie, čím chce byť.
Zobraziť

Kamenná story IV. - Energia kamenných šperkov

Pri kráčaní našimi životnými chodníčkami sa stretávame s rôznymi filozofickými smermi, kultúrami a pohľadmi na svet. Prelínajú sa nám informácie o rôznych tradíciách, poverách, svetových náboženstvách, a to všetko nakoniec vplýva aj na naše vlastné presvedčenie. Názor a životné rozpoloženie vyjadrujeme aj šperkami, ktoré nosíme.
Zobraziť

Kamenná story III. - Ako vzniká šperk na želanie

Vždy keď ma osloví smutná duša, ktorá potrebuje pomôcť a hľadá útechu kade-tade, chce sa mi ako prvé plakať. Lebo je smutné vidieť ľudí smutných. Potom však otočím list, nadýchnem sa a pracujem. Rozdebatujeme problém, ktorý tlačí, dohodneme si vhodné kamienky, farbu, účinok, energie a spolu s touto (na začiatku) smutnou dušou hľadáme cestu.
Zobraziť

Kamenná story I. - Ako to celé začalo

Mohlo to byť niekedy v lete roku 1994, keď som si začala uvedomovať, o čom je môj spoločenský status ženy. Na miestnom jarmoku som si kúpila svoje prvé výrazné náušnice vyrobené z farebnej bužírky (krikľavo ružovej) v tvare kruhu, ktoré síce boli absolútne nenositeľné, pretože boli väčšie ako centimetre medzi mojím uchom a plecom, avšak […]
Zobraziť