Tyrkenit (farbeny howlit)

Farba: modrý, tyrkysový, zelený

Vzhľad: matný, často žilkovaný, mramorovaný

Výskyt: bežný

Náleziská: USA

Vlastnosti: Tyrkenit si ľudia zvyknú mýliť s tyrkysom, ale v skutočnosti ide o modro zafarbený howlit (najčastejšie) alebo magnezit. Tyrkenit je ukľudňujúci kameň, pomáha potláčať zlosť a zúrivosť, prekonať staré emočné bloky a tiež sebectvo, posilňuje kladné povahové vlastnosti, trpezlivosť a vzbudzuje túžbu po poznaní.Prináša organizmu silu a životnú energiu, najmä po prekonanej liečbe.  Prináša do domu požehnanie. Pomáha zvyšovať tržby pri predaji a celkovo zvýšovať majetok. V pracovnej sfére prináša úspech a silu k prekonaniu hádok, či nedorozumení. Tyrkenit je kameňom snov, pretože lieči aj počas snívania v spánku. Je aj kameňom mladých ľudí, tesne po dokončení školy a pred nástupom do novej práce. Taktiež ochraňuje tých, ktorí chcú vybočiť zo zabehaných, únavných koľají.

Liečebné využitie: Priraďujú sa mu kosti, zuby, šija, uzdravuje infekcie mandlí a krku. Podporuje zdravý rast vlasov, nechtov. Dodáva silu mamičkám čerstvo po pôrode alebo predčasne narodenému bábätku, ktoré potrebuje veľa starostlivosti.

Umiestnenie: Položte na príslušné miesto, prípadne počas meditácie či potláčania zlosti držte v ruke. Pri nespavosti sa dá rozmiestniť okolo postele. Pokiaľ si howlit vložíte do vrecka, bude neutralizovať pôsobenie negatívnych síl.

Modrý howlit Modry howlit prináša spomienky na sny a súčasne vyvoláva nové sny umožňujúce hlbší pohľad do vnútra problémov.