Pietersit

Farba: šedá, modrá, zlatá, hnedá

Vzhľad: dúhový, škvrnitý

Výskyt: bežný

Náleziská: Namíbia

Vlastnosti: Pietersit sa nazýva “búrkový kameň” (škola Jane Ann Dowovej z Nového Mexika), pretože nám pomáha vysporiadať sa s chaosom premeny. Pomáha nám zostať otvorenými v časoch zmien a vybrať si to najlepšie z toho, čo sa s nami deje. Rozoháňa ilúzie a preto ho nazývajú “kľúčom k nebesiam” a vraj nám pomáha siahnuť aj na Akašické záznamy. Pomáha rýchlejšie spracovať dojmy. Používa sa na stimuláciu epifýzy. Ak sa použije pri meditácii, podporuje vízie a jasnozrivosť. Pomáha nám zvládnuť obdobia turbulentných a prudkých zmien a formuje z chaosu nové štruktúry, umožňuje nám vidieť za horizont a nepriamo podporuje výdrž a odvahu. Uvoľňuje tvrdohlavé blokády a odstraňuje vnútorný zmätok. Pomáha nám vysporiadať sa s nespracovanými a potlačenými vnútornými konfliktmi a dáva nám schopnosť udržať si odstup bez toho, aby sme boli bezcitní.

Liečebné využitie: Podporuje liečenie chorôb, ktoré majú pôvod v zmätku a nenaplnenej túžbe po oddychu. Stimuluje epifýzu a takto reguluje ostatné endokrínne žľazy, aby obnovili v tele rovnováhu hormónov, ktoré zodpovedajú za rast, sex,  metabolizmus, krvný tlak a telesnú teplotu. Lieči celý endokrínny systém. Pomáha pri dýchacích ťažkostiach. Bojuje proti syndrómu vyhorenia (tzv. burn-out). Čistí telo i energiu. Vyvažuje telesné tekutiny, zlepšuje výživu, pomáha pri gastrointestinálnych ťažkostiach. Zlepšuje predmenštruačný syndróm a pomáha v menopauze. Zlepšuje pamäť.

Umiestnenie: Pri nosení na srdci nás zbavuje strachu, uvoľňuje zatuchlé a nevysporiadané city a umožňuje nám akceptovať svet ako zdroj potešenia. Pri pokladaní na solárny plexus nám pomáha spoznať podstatu problému a nájsť spôsob, ako ho vyriešiť. Pri pokladaní na hrdelnú čakru nám pomáha zladiť našu vedomú vôľu s našou podvedomou vôľou. Pri pokladaní na bazálnu čakru alebo nohy (najlepšie “bublajúce žriedla” v strede chodidiel) nás uzemní a prepojí našu fyzickú existenciu s univerzálnou energiou.