Achát stromový

Achát stromový

Farba: číry, hnedý, zelený

Vzhľad: Priesvitný so vzormi pripomínajúcimi papradie. Často malé a ohladené kúsky.

Výskyt: bežný

Náleziská: USA, Česká republika, India, Island, Maroko, Brazília

Vlastnosti: Vetvičkový achát je známy ako kameň hojnosti. Vnáša dostatok a hojnosť do všetkých oblastí ľudského života vrátane podnikania a poľnohospodárstva. Je možné ho použiť na zvýšenie výnosu obilia, rovnako ako na udržanie zdravia izbových rastlín. Tento achát vytvára kľudné a mierumilovné prostredie (vonkajšie i vnútorné) a posilňuje schopnosť naplno prežívať a vychutnávať si každý okamih. Tento kryštál je zvlášť silno prepojený s rastlinnou ríšou a dokáže posilniť vašu komunikáciu s týmto svetom. Prehĺbi vaše spojenie so zemou. Vetvičkový achát pracuje len zvoľna a potrebuje nejaký čas, aby sa mohol naplno prejaviť a priniesť očakávané výsledky. V duševnej rovine vám pomôže udržať sústredenie i vo chvíľach, keď na vás pôsobia zmätky a hádky. Pomáha udržovať stabilitu. Prepožičia vám vytrvalosť spoločne so schopnosťou nazerať na problémy ako na výzvy, ktoré je nutné prekonať. Na duchovnej úrovni pripomína vetvičkový achát, aby ste aj v priebehu celoživotného rastu zostali spojení so svojimi koreňmi. Otvára a harmonizuje čakry, pretože im umožňuje prijímať vyššie vedomie.

Liečebné využitie: Na najjemnejšej úrovni dokáže vetvičkový achát liečiť nerovnováhu spôsobenú poruchami vyváženosti čakier. V tele tento kryštál rezonuje s oblasťami, ako je krvné riečište a nervy. Uzdravuje nervový systém a choroby ako neuralgia či migréna. Kameň pôsobí priaznivo tiež na poruchy kostry a uvádza ju do súladu s hmotnou realitou. Vetvičkový achát potláča degeneráciu vlásočníc a stimuluje obehový systém. Pokiaľ je priložený na poranené alebo bolestivé miesto, prináša úľavu od bolesti. Jedná sa o užitočný kameň pre liečbu rastlín rovnako ako samotnej Zeme. Stabilizuje víry vznikajúce v energetickom poli Zeme a dokáže prekonávať geopatogénne zóny spoločne so zemskými líniami.

Umiestnenie Noste ho na potrebnom mieste alebo ho naň prikladajte. Pre dosiahnutie maximálneho účinku je treba nosiť ho dlho. Kameň je možné vložiť i do kvetináča.

 

 

Achát

Farba: priezračný alebo mliečne biely, šedý, modrý, zelený, ružový, hnedý, často býva umelo farbený

Vzhľad: na dotyk voskovo mäkký, väčšinou spojený vo vrstvách, niekedy malé priesvitné kryštáliky rôznej veľkosti. Často sa predáva v podobe umelo dofarbovaných plátkov, ktoré nemajú žiadne dodatočné liečivé vlastnosti.

Výskyt: bežný

Náleziská: USA, India, Maroko, Česká republika, Brazília, Afrika

 

Vlastnosti: Achát je veľmi stály kameň tvorený mikroskopickými kryštálikmi kremeňa ukladaného vo vzájomne spojených pruhoch. Slúži ako uzemňovací kameň, ktorý dodáva citovú, telesnú a duševnú rovnováhu. Pomáha pri sústredení a stabilizácii telesnej energie. Achát uvádza do súladu jin a jang, pozitívne a negatívne sily udržujúce celý vesmír na pevnom mieste. Tento ukľudňujúci kameň funguje síce pomaly, ale poskytuje veľkú silu. Dokáže vyniesť na svetlo dosiaľ ukryté informácie, vyvoláva spomienky a obracia pozornosť nositeľa k nerovnováhe narušujúcej jeho pohodu. V duševnej rovine citlivo napomáha tomu, aby jeho majiteľ prijímal sám seba, podporuje sebadôveru. Achát vylepšuje duševný život, pretože podporuje schopnosť sústredenia a analýzu vedúcu k prijímaniu praktických rozhodnutí. Láska achátu k pravde dodáva človeku odvahu, aby bol sám k sebe úprimný. V citovej rovine pomáha prekonávať negatívne pocity a zahorknutosť, ktorú niekedy nosíme v srdci. Lieči vnútornú zlosť, posilňuje lásku a dodáva odvahu k jej novému hľadaniu. Je užitočný pri citových sklamaniach, navodzuje pocit bezpečia a istoty, pretože odstraňuje vnútorné napätie. V duchovnej rovine achát rozširuje vedomie a otvára spojnice smerujúce ku kolektívnej múdrosti a poznaniu jednoty všetkého živého. Povzbudzuje k tichému rozjímaniu a zužitkovaniu životných skúseností vedúcich k duchovnému rastu a vnútornej stabilite.

Liečebné využitie Achát stabilizuje auru, ruší a pretvára negatívne energie. Jeho očistná sila pôsobí mocne na telesnej aj citovej úrovni. Pokiaľ ho nosíte na srdci, dokáže liečiť citovú nevyrovnanosť brániacu prijímať lásku. Nosenie na žalúdku alebo užívanie v podobe elixíru povzbudzuje tráviaci proces a prináša úľavu pri gastritíde. Lieči oči, žalúdok a maternicu. Čistí lymfatický systém a podžalúdkovú žľazu. Podporuje krvný obeh a lieči kožné choroby.

Umiestnenie Môžete ho nosiť na všetkých miestach tela alebo ho na ne pokladať.

Modrozelený achát je väčšinou vyrobený zo skla a teda nemá žiadne liečebné účinky.

Zelený achát zvyšuje duševnú a citovú prispôsobivosť a tiež zlepšuje schopnosť rozhodovania. Dobre poslúži pri riešení sporov.

Ružový achát posilňuje lásku medzi rodičmi a deťmi. Pre dosiahnutie maximálneho účinku ho noste na srdci.

Botswanský achát, ktorý sa nachádza výhradne v Botswane, výborne poslúži každému, kto je akokoľvek spojený s ohňom alebo dymom. Je užitočný pre fajčiarov a pre tých, ktorí chcú s fajčením prestať. Botswanský achát podnecuje k hľadaniu riešenia problémov. Pomôže vám preskúmať dosiaľ neznáme územia a vaše vlastné tvorivé schopnosti. Na duševnej úrovni pomôže vidieť všetko vo väčšom merítku. Na citovej úrovni jemne prináša úľavu od vzniknutého napätia. Tento druh achátu má často podobu uzlíku či vajec. Šedý variant v tvare uzlíku pripomína ľudský mozog, s ktorým tiež dobre ladí. Zvlášť je prospešný tým, že pomáha telu prijímať kyslík. Priaznivo pôsobí na obehový systém a kožu. Pomáha prekonávať depresie. V netelesnej rovine pomáha podnecovať činnosť korunnej čakry, dodávajúcej energiu do aury.